Veřejný internet

Přístup k internetu je v Městské knihovně Česká Lípa, p.o. poskytován zdarma široké veřejnosti (nejen přihlášeným uživatelům).
(dle ustanovení zákona č. 257/2001 Sb., o knihovnách a podmínkách provozování veřejných knihovnických a informačních služeb, ve znění zákona č.1/2005 Sb., týkající se poskytování služby dle § 4, odst. 1, písm. d) knihovního zákona.)

 Veřejný internet je k dispozici:
– v městské knihovně na náměstí T.G.Masaryka
– na pobočce Špičák (Červeného kříže 2563)

Wi-Fi připojení
K dispozici je i Wi-Fi připojení v knihovně na náměstí T.G.Masaryka. Tuto možnost můžete nejlépe využít v čítárně (1. patro). Nemusíte být přihlášeným uživatelem knihovny, prezenční služby i internet jsou zdarma.

Název bezdrátové sítě SSID: KNIHOVNA
Heslo: internet

Kopírovací služba

Část knihovního fondu, který je soustředěný do oddělení čítárny, nelze půjčit domů. Jedná se zpravidla o unikátní publikace nebo regionální fond. Uživatel může v tomto případě požádat o kopii části publikace. Služba je zpoplatněná. Viz Ceník.

Pozor! Jiné materiály než z fondu knihovny nelze kopírovat.

Dovoz knih

Městská knihovna nabízí pro občany se zdravotními potížemi, sníženou nebo omezenou pohyblivostí dovoz knih do domácností. Jedná se o pravidelnou službu pro naše spoluobčany, kteří mají sníženou možnost pohybu mimo svoje bydliště nebo domácnost. Knihovna 1x měsíčně po předchozím písemném nebo telefonickém upozornění rozváží knihy přímo do domácností občanů, pro které jsou služby knihovny ze zdravotních důvodů dlouhodobě nedostupné.

Podmínky a pravidla pro využití služby:

  • platný čtenářský průkaz
  • věk nad 70 let či dlouhodobá imobilita
  • před první návštěvou bude klient telefonicky kontaktován pracovníkem knihovny a domluví si termín první návštěvy
  • maximální počet výpůjček: 15 (počty jednotlivých typů dokumentů podle KŘ); minimální počet výpůjček: 5
  • případné prodloužení nepřečtených knih bude domluveno při návštěvě, o prodloužení je možné také požádat telefonicky nebo e-mailem
  • vypůjčené dokumenty klient vrátí pracovníkům knihovny při příští návštěvě
  • služba je uskutečňována 1x měsíčně v předem domluveném čase
  • služba je zdarma

Poskytování služby může být ukončeno, pokud se čtenář nebude opakovaně vyskytovat v domluvenou dobu na uvedené adrese nebo bude mít nevyřízené pohledávky vůči knihovně.

V případě zájmu o prezentovanou službu kontaktujte Městskou knihovnu v České Lípě e-mailem nebo na tel. 487 883 444 – D. Kroulíková nebo S. Bůžková, kde případným zájemcům sdělíme další podrobnosti.

Zájemce o tuto službu současně vyplní přihlášku, ve které si současně vybere oblasti svého čtenářského zájmu a potvrdí podmínky stanovené Městskou knihovnou v České Lípě.

Balení knih

Nemáte čas na balení knih do školy?
Velikost zakoupených obalů nesedí?
Potřebný formát obalu nemůžete sehnat?
Nedostatečně obalené učebnice se rychle ničí? 

Máme pro Vás jednoduché řešení:

Knihy i sešity můžete v libovolném množství přinést v běžné otevírací době do Městské knihovny (nám. T.G. Masaryka) nebo poboček na Špičáku, Ladech a Holém vrchu, kde Vám je zabalíme přesně na míru.

Balení provádíme do průsvitné fólie obvykle do druhého dne od převzetí, příp. po domluvě. Obal od nás vydrží dlouho a je kvalitní. Stejným způsobem balíme i knihy v našem fondu.

Ceny balení

Ceny balení

Kniha (sešit) A6
6 Kč
Kniha (sešit) A5
8 Kč
Kniha (sešit) A4
10 Kč
Kniha (sešit) větší A4
12 Kč

Dárkové poukazy

Chcete potěšit drobností, malou pozorností udělat radost svým blízkým nebo přátelům? Věnujte jim dárkový poukaz do knihovny! Městská knihovna nabízí dárkové poukazy – registraci do Městské knihovny v České Lípě, kterou navíc můžete získat ve verzi „pro dospělé“, „pro děti“ nebo „vánoční“. Dárkový poukaz obdržíte v jakémkoliv oddělení nebo pobočce Městské knihovny. Cena poukazu odpovídá ročnímu zápisnému, platí pro všechna oddělení Městské knihovny i její pobočky na Špičáku, Ladech a Holém Vrchu a je platná pro celý jeden rok (nikoliv kalendářní, ale 365 dní). Udělejte radost svým blízkým a pozvěte je do knihovny! Budou v dobré společnosti krásných knih!